Danties nervo šalinimas
Danties nervo šalinimas reikalingas esant sunkiam dantų ėduoniui, su didele dantų ertme, ilgalaikiu dantų skausmu. Sergant kai kuriomis dantų ligomis, pavyzdžiui, pulpitu, uždegimas pažeidžia pulpą, ją sunaikina. Anksčiau tokioje situacijoje danties rovimo nebūtų buvę įmanoma išvengti. Šiandien yra danties nervo pašalinimo būdų, kurie leidžia išsaugoti dantį.
Dar visai neseniai arsenu buvo pašalinamas nervas, kuris buvo patalpintas į ėduonies ertmę, o vėliau nervas buvo išvalomas iš danties ertmės, o tai pacientui sukeldavo stiprų skausmą ir diskomfortą.

Danties nervo šalinimas apima
Šiandien, šiuolaikinių technologijų dėka, danties nervo šalinimas vyksta įvairiais būdais:
– devitalizacijos pagalba – tik kelioms minutėms ant skaudančio danties užtepama paraformaldehido pasta ir tada pašalinamas negyvas danties nervas. Tai daroma, jei pacientui dėl medicininių priežasčių negalima naudoti kito gydymo metodo, pavyzdžiui, jei yra alergiškas vietiniams anestetikams;
– gyvybiškai svarbus metodas – taikant vietinę anesteziją uždegiminis nervas pašalinamas nesiimant išankstinės mumifikacijos.
Sustabdžius uždegiminį procesą, galima įrengti nuolatinę plombą, atkurti dantį keramikos-metalo ar kitomis medžiagomis. Pradinėje ligos stadijoje galima išsaugoti danties nervą ir dantį. Bet jei jau yra padori karieso ertmė ir nenumaldomas skausmas, tada, deja, nervo pašalinimas yra neišvengiamas.
Su pieniniais dantimis viskas yra šiek tiek kitaip, nes pieninių dantų šaknys formuojasi, o gydant šaknų kanalus kyla pavojus sužaloti nuolatinio danties užuomazgas. Todėl pašalinus pieninio danties nervą, kanalas apdorojamas labai atsargiai ir neužsandarinamas per visą šaknies ilgį. Plombavimui naudojami specialūs preparatai, kurių užduotis – sunaikinti infekciją ir pailginti danties gyvenimą.
Ar būtina lankytis pas odontologą?
Jei pradinėje danties karieso proceso stadijoje tinkamas gydymas neatliekamas, tuomet jau pažeidžiamas danties nervas, pulpa. Atsižvelgdamas į tai, kaip pažeista pulpa, odontologas nusprendžia dėl pulpos amputacijos – pilnos ar dalinės.
Pasitaiko, kad pulpitas jau perėjo į komplikuotą ligos stadiją – periodontitą, ir tuomet nepavyksta išvalyti dantyje esančių kanalų. Taip pat dantyje esantį nervą reikės pašalinti esant didelei ėduonies ertmei ar stipriam danties ėduoniui, komplikuojančiam užsitęsusiu danties skausmu.
Kartais pacientai atvykę į kliniką skundžiasi skausmu ką tik gydytame dantyje. Lengvas skausmas po intervencijos yra normali reakcija į procedūrą.
Pasitaiko ir taip, kad gydymas buvo atliktas prastai, nervas nebuvo iki galo pašalintas, tada į danty sugrįš skausmas ir uždegimas. Tokiu atveju būtina skubiai kreiptis į odontologą, kitaip tai gali sukelti sunkų uždegimą ir būtinybę atlikti chirurginę intervenciją.

Rinkitės kokybę ir patikimumą
Pasirinkę odontologijos kliniką “Smiledenta”, reiškia kad pasirinkote kokybę ir patikimumą. Remdamiesi ilgamete patirtimi, turima moderniausia įrangą ir naudodami naujausias technologijas, teikiame geriausias gydymo paslaugas visiems Kauno gyventojams.
Klinikos adresas
Taikos pr. 82B-3, Kaunas
Registratūra +370 625 77667
Pulpitas ir danties skausmas
Pagrindinė danties pulpito priežastis yra užleistas kariesas.
Uždegiminis procesas palaipsniui pereina iš kietųjų danties audinių į minkštuosius audinius. Todėl susidaro edema, kuri užspaudžia dantyje esančias nervų galūnes ir atsiranda pagrindinis pulpito simptomas – ūmus danties skausmas, kuris trunka beveik iki gydymo momento.
Kad neatsirastų pulpitas, reikia laiku pasirūpinti dantimis ir pašalinti susidariusį kariesą. Mūsų specialistai pasiruošę padėti pacientams, sumažinti skausmą ir maksimaliai prailginti danties gyvenimą.
- Burnos higiena
- Dantų ir burnos higiena
- Higieninis dantų valymas
- Dantų valymas oro srauto sistema
- Dantų karieso gydymas
- Danties pulpito gydymas
- Periodontitas
- Registruotis vizitui
- Danties nervo šalinimas
- Danties plombavimas
- Danties kanalo plombavimas
- Danties rovimas
- Dantų implantai
- Vaikų odontologija
- Metaliniai breketai
- Keraminiai breketai